Čo potrebujete vedieť, ak uvažujete o kúpe diamantu? Aké sú  dôvody na ich vlastnenie? Dokážu diamanty uchovať hodnotu Vašich peňazí?

To sa dozviete ZDARMA v úvodnom e-Booku 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

 

 

Obnoveny_zaujem_o_zlato_ako_financneho_aktiva_Od_Valentin_Petkantchin

Zlato a jeho obľuba u ľudí pretrváva tisícročia. Bolo vždy symbolom bohatstva a prosperity. Väčšina ľudí ho však stále vníma ako základ v šperkárstve. Investori však vedia, že zlato je možné využívať aj  ako investičný nástroj a svoje miesto popri klenotníctve a výrobe mincí má stále v priemysle a medicíne.

Zlato, podobne ako ostatné drahé kovy, sú disponibilné iba v obmedzenom množstve, nakoľko ich zásoby sa zmenšujú. Dnes sa stretávame pri obchodovaní so zlatom s dvoma formami  - zlato vo fyzickej podobe, ale aj virtuálnej - papierovej (burza termínovaných kontraktov na budúcu dodávku zlata - Comex).

Ak sa na burzu termínovaných kontraktov uvedie obrovské množstvo nekrytých kontraktov, vytvorí sa umelo "papierové zlato" (deje sa to i so striebrom) a tým dochádza k tlačeniu ceny zlata dole. Takáto manipulácia ceny vedie k špekuláciám nad budúcou cenou drahých kovoch. Hoci dopyt po zlate a iných kovoch  rastie, cena fyzického zlata a striebra je ešte stále určovaná špekulatívnym papierový trhom a nie trhom fyzickým, kde ľudia nakupujú a predávajú  zliatky, tehly a investiční mince.

 Zlato má niekoľko zaujímavých vlastností, pre ktoré je stále vyhľadávané. Nepodlieha korózii, je ľahko spracovateľné a dlhodobo si uchováva svoju hodnotu. Aj  preto patrí spolu s ostatnými drahými kovmi - striebrom, platinou a paládiom medzi alternatívne investície do vecných hodnôt.

 Špecifická forma zlata sa nazýva investičné zlato. Slúži ako bezpečná forma k uloženiu peňažného kapitálu a ochrana pred infláciou. Ide o:

-zlato Zlaté zliatky (tehly)ktoré majú rýdzosť 999,9/1000. Je to 24 karátové - rýdze zlato, s najvyšším možným obsah zlata v investičnom kove. Investičné zlaté zliatky majú vyrazenú značku rafinérie, tzv. punc, číselné vyjadrenie hmotnosti a číslo.

Razené zlaté zliatky v menších hmotnostiach sú spravidla balené v priehľadnom plastovom obale s priloženým certifikátom.

Liate zlaté zliatky (malé ingoty), môžu byť opatrené samostatným papierovým certifikátom.

Zlato je možné nakúpiť vo forme zlatých mincí, zlatých zliatkov alebo tehál o hmotnostiach 1, 2, 5, 10, 20, 1 oz (Trójska unca= 31, 103 g),  50, 100, 250, 500 a 1000 gramov.

1 Trójska unca = 31, 103 g

1  
kilogram zlata = 32,15 trojských uncí

Ak hodnotíme zlato podľa rýdzosti (čistoty), ide o pomer dielov zlata a dielov prímesí. Bežne poznáme zlato označené ako:

  • 24 karátov = 999/1000
  • 18 karátov = 750/1000
  • 14 karátov = 585/1000
  •   9 karátov = 375/1000
  •   8 karátov = 333/1000

Okrem toho poznáme:

  • menové zlato - 916,7/1000 = 22 karátov

                             900/1000 = 21,6 karátov

  • dukátové zlato - 986/1000 = 23,67 karátov
  • rýdze zlato - 999/1000 = 24 karátov (23,9976)

 

foto zl. Štefínik- Zlaté mince  vyrábajú a vydávajú  štátne mincovne, ktoré ručia za ich rýdzosť a pravosť. Okrem  zberateľskej hodnoty sú mince aj oficiálnou menou a platidlom s určitou nominálnou hodnotou. Ich cena aj veľkosť sa líšia a ich hodnota sa odvíja aj od ich zriedkavosti a záujmu o ne.

Motívy na minciach sú rôzne  a väčšinou  odrážajú kultúrne alebo historické osobnosti a udalosti. Niektoré mince sa razia s  motívmi, ktoré sú pomerne náročné na spracovanie.  Mince majú nielen svoju estetickú a zberateľskú hodnotu. Pre zberateľov a investorov sú zaujímavé aj pre svoju cenovú dostupnosť.
 

 

Ak potrebujete viac informácií o možnostiach využitia zlata,  viac informácií nájdete TU. Prípadne vyplňte Kontaktný formulár a uveďte, o čo máte záujem. Ozvem sa Vám a poskytnem bezplatnú konzultáciu.

266 MS 1 Kaskady 11062010 (5) - kópia - kópia

Kto Vám radí

Dobrý deň, volám sa Daniela Skácelová a pomáham ľuďom zorientovať sa vo svete diamantov a drahých kovov, riešiť ochranu ich peňazí a zabezpečenia rodiny.

Poskytujem poradenstvo a predaj  drahých kovov a mincí.

Viac sa dozviete na stránke O mne.

 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

Čo by ste mali vedieť, ak  rozmýšľate nad tým, ako ochrániť svoje peniaze.

Kontaktný formulár

REFERENCIE

Dobrý deň, pani Daniela.

Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za radu pri obstarávaní šperku. Veľmi ste mi pomohli.

    Prajem Vám všetko dobré.

                  S pozdravom

                                   Gabriel H.

 

Vďaka informáciám p. Skácelovej som získal lepší prehľad a ľahšie sa mi rozhodovalo o tom, ako naložím so svojimi úsporami.

Milan B.

Viac TU

Zaujímavé články z blogu

Poznáte dôvody, prečo je vhodné uvažovať nad kúpou diamantu? Máte otázky, na ktoré ešte nemáte odpoveď a potrebujete viac informácií? Chcete objaviť tajomstvá a krásu diamantu? Viete, ktoré otázky klientov najviac zaujímajú?

Získajte  ZDARMA e-Book 

"Diamantová abeceda" a dozviete sa viac.