Čo potrebujete vedieť, ak uvažujete o kúpe diamantu? Aké sú  dôvody na ich vlastnenie? Dokážu diamanty uchovať hodnotu Vašich peňazí?

To sa dozviete ZDARMA v úvodnom e-Booku 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

 

 

Vzácny modrý diamant - od surového až po krásny vybrúsený skvost

12,03 karátový diamant Blue MoonVzácny modrý diamant s názvom Blue Moon, ktorý objavili v januári 2014, pochádza z  bane Cullinan v  provincii Gauteng v Južnej Afrike. Odborníci  ho označili za jeden z najvzácnejších diamantov, ktoré boli nájdené.

Pôvodne vážil 29,6 karátovDnes  váži 12, 03 karátov, má 54 faziet a prekrásnu čistú farbu.

Odborníci ho 5 mesiacov skúmali.  Najprv zhotovili presnú repliku surového diamantu, aby následne vytvorili 30 rôznych modelov brúsu, kým vybrali ten najlepší brús. Potom ho ďalšie 3 mesiace brúsili diamantovým kotúčom tak, aby  s použitím najnovších technológií docielili presné matematické merania v spojení s umeleckou víziou. Počas tohto procesu prebiehal neustáli dialóg medzi najlepšími brusičmi, pretože ľudské oko, cit a skúsenosti sú najväčšou hnacou silou k dosiahnutiu dokonalosti.

Vedci z Národného inštitútu drahokamov a minerálov v Smithsovom národnom prírodovedeckom múzeu vo Washingtone dostali jedinečnú príležitosť, aby preskúmali tento vzácny modrý diamant.

Kurátor zbierok a geológ dr. Jeffrey E. Post sa počas skúmania diamantu snažil odhaliť tajomstvo jeho magickej farby. Aby vedci  zistili, čo sa deje vnútri diamantu pod osvetlením. využili  najmodernejšie technológie. Je to neopakovateľná  možnosť zistiť viac o takýchto zriedkavých modrých diamantoch, ktorých je na svete veľmi málo a sú veľmi vzácne.

Modrý diamant  môžu ľudia  obdivovať na špeciálnej expozícii v Historickom  múzeu prírody v Los Angeles v Kalifornii, kam bol prevezený.

Pozrite si nasledujúce video a pokochajte sa aj Vy pohľadom na tento vzácny skvost.

Zdroj: YouTube od Ehud Laniado

 

Ak Vás zaujímajú diamanty a  chcete sa dozvedieť viac, prípadne máte otázky, stiahnite si e-Book ZDARMA .

Pokiaľ si chcete diamant zadovážiť , napíšte mi na danielaskacelova1@gmail.com. Ozvem sa Vám.

 

266 MS 1 Kaskady 11062010 (5) - kópia - kópia

Kto Vám radí

Dobrý deň, volám sa Daniela Skácelová a pomáham ľuďom zorientovať sa vo svete diamantov a drahých kovov, riešiť ochranu ich peňazí a zabezpečenia rodiny.

Poskytujem poradenstvo a predaj  drahých kovov a mincí.

Viac sa dozviete na stránke O mne.

 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

Čo by ste mali vedieť, ak  rozmýšľate nad tým, ako ochrániť svoje peniaze.

Kontaktný formulár

REFERENCIE

Dobrý deň, pani Daniela.

Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za radu pri obstarávaní šperku. Veľmi ste mi pomohli.

    Prajem Vám všetko dobré.

                  S pozdravom

                                   Gabriel H.

 

Vďaka informáciám p. Skácelovej som získal lepší prehľad a ľahšie sa mi rozhodovalo o tom, ako naložím so svojimi úsporami.

Milan B.

Viac TU

Zaujímavé články z blogu

Poznáte dôvody, prečo je vhodné uvažovať nad kúpou diamantu? Máte otázky, na ktoré ešte nemáte odpoveď a potrebujete viac informácií? Chcete objaviť tajomstvá a krásu diamantu? Viete, ktoré otázky klientov najviac zaujímajú?

Získajte  ZDARMA e-Book 

"Diamantová abeceda" a dozviete sa viac.