Čo potrebujete vedieť, ak uvažujete o kúpe diamantu? Aké sú  dôvody na ich vlastnenie? Dokážu diamanty uchovať hodnotu Vašich peňazí?

To sa dozviete ZDARMA v úvodnom e-Booku 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

 

 

Unikátny modrý diamant vydražil pre svoju 7-ročnú dcéru za 48,4 miliónov $

12,03 karátový diamant Blue MoonČínsky miliardár Joseph Lau z Honkongu vydražil včera (12.11.2015) pre svoju 7-ročnú dcéru Jozefínu prekrásny a unikátny 12,03 karátový  modrý diamant "Blue Moon" za rekordnú cenu - 48,4 milióna dolárov. Dražba sa konala v aukčnej sieni Sotheby´s v Ženeve. Pôvodne bola predajná cena odhadovaná na 35 miliónov $ až 55 miliónov $.

Miliardár pomenoval diamant po svoje dcére na "Blue Moon Josephine". Deň predtým vydražil v aukčnom dome Christie aj vzácny  16,08 karátový  ružový diamant  za 28,5 milióna $. Pomenoval ho po svojej dcére "Sladká Josephine".

Prečo sú ľudia ochotní platiť tak vysokú cenu?

Modré diamanty, podobne ako červené, sú vzácne a sú skutočným darom prírody. Je ich veľmi málo a v takejto žiarivej čistej modrej a vnútorne bezchybné (IF) sú skutočne jedinečné a extrémne zriedkavé.  

Aj preto mali brusiči neľahkú úlohu. Museli nájsť ten najlepší spôsob vybrúsenia kameňa a nesmeli sa pomýliť. Nájsť ten správny a najefektívnejší typ brúsu pomáhajú brusičom v dnešnej dobe  nové technológie.

Kým vznikol 12-karátový diamant "Blue Moon", (objavený v južnej Afrike v bani Cullinan a vážil 29,6 karátu), odborníci ho skúmali a hodnotili po dobu piatich mesiacov. Vytvorili až 30 modelov, kým vybrali ten správny. Potom trvalo ďalšie tri mesiace, kým ho zruční brusiči vybrúsili. Brúsiť takýto unikátny diamant sa naskytne brusičom možno raz v živote.

 

Bohatí a majetní  ľudia sú ochotní zaplatiť vysoké čiastky za umelecké diela, šperky a diamanty preto, lebo hľadajú v dnešnej dobe bezpečné útočisko pre svoje peniaze. Ukazuje sa, že vo svete majú ľudia peňazí dosť, zvažujú však, kam ich zmysluplne uložiť. A diamanty sú jednou z možností.

Na druhej strane treba povedať, že  existuje len hŕstka predajcov, ktorí  môžu  skutočne oceniť krásu týchto špeciálnych prepychových farebných diamantov a je  len veľmi málo kupujúcich, ktorí si ich môžu dovoliť aj kúpiť. 

Pokiaľ sa chcete porozprávať na tému ochrany svojich peňazí, či už v diamantoch alebo fyzických kovoch, zanechajte svoj mail, ozvem sa Vám.

 

Pokiaľ sa chcete porozprávať na tému ochrany svojich peňazí, či už v diamantoch alebo fyzických kovoch, vyplňte Kontaktný formulár, ozvem sa Vám.

266 MS 1 Kaskady 11062010 (5) - kópia - kópia

Kto Vám radí

Dobrý deň, volám sa Daniela Skácelová a pomáham ľuďom zorientovať sa vo svete diamantov a drahých kovov, riešiť ochranu ich peňazí a zabezpečenia rodiny.

Poskytujem poradenstvo a predaj  drahých kovov a mincí.

Viac sa dozviete na stránke O mne.

 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

Čo by ste mali vedieť, ak  rozmýšľate nad tým, ako ochrániť svoje peniaze.

Kontaktný formulár

REFERENCIE

Dobrý deň, pani Daniela.

Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za radu pri obstarávaní šperku. Veľmi ste mi pomohli.

    Prajem Vám všetko dobré.

                  S pozdravom

                                   Gabriel H.

 

Vďaka informáciám p. Skácelovej som získal lepší prehľad a ľahšie sa mi rozhodovalo o tom, ako naložím so svojimi úsporami.

Milan B.

Viac TU

Zaujímavé články z blogu

Poznáte dôvody, prečo je vhodné uvažovať nad kúpou diamantu? Máte otázky, na ktoré ešte nemáte odpoveď a potrebujete viac informácií? Chcete objaviť tajomstvá a krásu diamantu? Viete, ktoré otázky klientov najviac zaujímajú?

Získajte  ZDARMA e-Book 

"Diamantová abeceda" a dozviete sa viac.