Čo potrebujete vedieť, ak uvažujete o kúpe diamantu? Aké sú  dôvody na ich vlastnenie? Dokážu diamanty uchovať hodnotu Vašich peňazí?

To sa dozviete ZDARMA v úvodnom e-Booku 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

 

 

obr.striebro

Striebro

História striebra siaha  pár tisíc rokov pred náš letopočet. Je najzriedkavejším kovom v prírode, je univerzálne, preto sa stalo strategickým kovom č.1.   Je druhou najpoužívanejšou priemyselnou surovinou na svete (hneď po rope).

Už v staroveku sa striebro používalo ako  platidlo, najmä v podobe mincí. Dokonca tým, že ho bolo viac ako zlata, bolo lacnejšie a dostupnejšie pre bežnú výmenu tovaru.

Striebro má výnimočné fyzikálne a chemické vlastnosti - výbornú elektrickú a tepelnú vodivosť, kujnosť, odrazivosť svetla.

Pre svoje vlastnosti našlo široké uplatnenie nielen v rôznych odvetviach priemyslu - elektronika, solárne panely, domáce spotrebiče, reflexné materiály, autá.....

Striebro je  nielen priemyselný drahý kov, ale  má aj dezinfekčné vlastnosti a ako jediný kov je antibakteriálny. Tieto jeho vlastnosti sa využívajú hlavne v medicíne i kozmetike a stále častejšie aj v textilnom priemysle. Dopyt po ňom sa zvyšuje, ale zásoby sa rýchlo míňajú, lebo nie je recyklovateľné ako zlato. Nedá sa nahradiť iným kovom.

Celé storočia bol využívanýtento kov aj na výrobu šperkov, slúžil aj ako uchovávateľ hodnoty majetku spolu so zlatom a drahými kameňmi.                                                                   Strieborný nuget  (Wikipedia) 

Špeciálne postavenie má investičné striebro, ktoré slúži predovšetkým na bezpečné uloženie a uchovanie peňažných  foriem majetku. Môže byť vo forme:

  • heraeusstrieborných odliatkov (tehličiek) o rýdzosti 999/1000, čo predstavuje najvyššiu možnú rýdzosť tohto kovu. Na odliatkoch sa nachádza punc - označenie rafinérie (Argor Heraeus, Umicore), ktoré ručia za ich rýdzosť a pravosť.  Je na ňom vyznačená aj hmotnosť a zväčša aj sériové číslo a certifikát. Uložené sú v priehľadnom zatavenom obale.

Takéto odliatky sú medzinárodne uznávané a v prípade potreby ich môžete vymeniť za peniaze kdekoľvek vo svete.

  • strieborné mince vyrábajú a vydávajú štátne mincovne, ktoré spolu so štátom ručia za ich pravosť a rýdzosť. Takéto mince sú oficiálnou menou a platidlom s určitou nominálnou hodnotou.

foto str.mince štúra

Strieborné mince majú však aj zberateľskú a umeleckú hodnotu podľa toho, aké motívy sú na nich zachytené. Zväčša sú to významné osobnosti alebo kultúrne a historické udalosti. Vzhľadom na nižšiu cenu (oproti tehličkám a väčším odliatkom zo zlata) sú cenovo dostupnejšie širšej verejnosti.

Strieborná pamätná medaila  „200. výročie narodenia Ľ. Štúra“ 

 

Striebro je možné kúpiť v 100, 250, 500 a 1000 gramových odliatkoch, tehličkách alebo minciach.

                                                                           

 

Ak potrebujete viac informácií o možnostiach využitia striebra, čítajte TU. Prípadne vyplňte Kontaktný formulár. Ozvem sa Vám a poskytnem bezplatnú konzultáciu.

266 MS 1 Kaskady 11062010 (5) - kópia - kópia

Kto Vám radí

Dobrý deň, volám sa Daniela Skácelová a pomáham ľuďom zorientovať sa vo svete diamantov a drahých kovov, riešiť ochranu ich peňazí a zabezpečenia rodiny.

Poskytujem poradenstvo a predaj  drahých kovov a mincí.

Viac sa dozviete na stránke O mne.

 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

Čo by ste mali vedieť, ak  rozmýšľate nad tým, ako ochrániť svoje peniaze.

Kontaktný formulár

REFERENCIE

Dobrý deň, pani Daniela.

Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za radu pri obstarávaní šperku. Veľmi ste mi pomohli.

    Prajem Vám všetko dobré.

                  S pozdravom

                                   Gabriel H.

 

Vďaka informáciám p. Skácelovej som získal lepší prehľad a ľahšie sa mi rozhodovalo o tom, ako naložím so svojimi úsporami.

Milan B.

Viac TU

Zaujímavé články z blogu

Poznáte dôvody, prečo je vhodné uvažovať nad kúpou diamantu? Máte otázky, na ktoré ešte nemáte odpoveď a potrebujete viac informácií? Chcete objaviť tajomstvá a krásu diamantu? Viete, ktoré otázky klientov najviac zaujímajú?

Získajte  ZDARMA e-Book 

"Diamantová abeceda" a dozviete sa viac.