Čo potrebujete vedieť, ak uvažujete o kúpe diamantu? Aké sú  dôvody na ich vlastnenie? Dokážu diamanty uchovať hodnotu Vašich peňazí?

To sa dozviete ZDARMA v úvodnom e-Booku 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

 

 

Skryté tajomstvo peňazí - Mena verzus peniaze

Poslednú dobu je  často pretriasaná otázka  peňazí, meny, globálnej ekonomiky, či finančnej krízy. O týchto otázkach, ale aj o histórií peňazí, trhoch a základoch zlata a striebra hovorí vo svojej knihe M Maloney.

 

Už pred 5000 rokmi začali Egypťania používať zlato a striebro ako hlavnú formu meny. Neboli to však peniaze, ale len rôzne kúsky zlata a striebra, ktoré nemali konkrétnu rýdzosť.Ťažko sa s nimi obchodovalo, keďže nič nemalo presne stanovenú hodnotu.

Aký je rozdiel medzi menou a peniazmi?

Mena je zúčtovacou jednotkou, prostriedok výmeny. Je prenosná, trvalá, deliteľná a zameniteľná. Keď hovoríme, že je zameniteľná, znamená to, že každá jednotka je presne taká ako ďalšia.

Peniaze sú súhrnom už spomínaného - sú  prenosné, trvalé, deliteľné, zameniteľné a naviac sú uchovávateľom hodnoty v priebehu dlhej doby.

Vlády však môžu tlačiť stále viac peňazí a tak oslabovať ich hodnotu. Je to neustály tok prostriedkov z Vášho vrecka, bankového účtu do bankového systému a vláde.

Prečo sú zlato a striebro optimálnou formou peňazí?

Pre svoje vlastnosti - ľahko sa zamieňajú a v malom množstve sa nachádza veľká hodnota. Zároveň sú zúčtovacími jednotkami. Zlato má rovnakú hodnotu kdekoľvek na svete. Unca zlata bude rovnaká v Číne, Egypte alebo USA.

Je uchovávateľom hodnoty -  zlato, s ktorým obchodovali Egypťania pred 5000 rokmi je rovnaké aj dnes.

Zlato je deliteľné, môžete ho zameniť a prenášať, nepodlieha korózii, .

To isté platí aj pre čisté striebro, avšak striebro je vyčerpateľné a jeho zdroje sú už dnes obmedzené. Je to preto, lebo striebro je zároveň i strategickým kovom číslo 1, keďže sa používa v mnohých oblastiach života.

Aj preto si tieto kovy udržujú svoju kúpnu silu, lebo ich nemôže žiadna vláda vytlačiť a vyrobiť. To sa nedá povedať o bývalých a terajších menách, ktoré nie sú ničím kryté a za celú históriu sa dajú  počítať na tisíce. Hovorí sa im fiat mena. Pokiaľ neboli meny kryté zlatom alebo striebrom, časom zanikli.

Čo znamenajú pojmy infláciadeflácia, ktoré sú v dnešnej dobe tak často opakované?

Uznávaný ekonóm Milton Friedman (nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu za rok 1976 a  tvorca  teórie monetarizmu) definoval infláciu ako zväčšovanie objemu meny. Inflácia znamená znehodnotenie peňažnej jednotky, narušenie ekonomickej rovnováhy a rast cien.

Deflácia je jedna zo stabilizačných  metód meny, ktorá je oslabená inflačnými procesmi. Znamená odčerpanie prebytočných papierových peňazí z obehu, čo by malo viesť k zvýšeniu kúpnej sily príslušnej peňažnej jednotky.

Dnešná mena je vlastne postavená na viere v jej hodnotu. Svoje  v tejto viere zohráva i kvantitatívne uvoľňovanie (QE), ktorého história sa začala v roku 2009 bankovými záchrannými balíčkami a dnes je to celosvetový fenomén. Od roku 2001 existuje až 18-krát viac mien, ako kedykoľvek predtým.

Zvláštnosťou pre obyčajných ľudí sa môže javiť fakt, že Američania vlastne "vyviezli svoju infláciu" do sveta. Ako sa do dá? Jednoducho povedané -  natlačené peniaze vyviezli do iných zemí, za ktoré priviezli (nakúpili) spotrebný tovar (autá, televízory, chladničky..) alebo čokoľvek iné. A čo  bude ďalej?

Pozrite si nasledujúce 26 minútové video M. Malonyho a získate ucelenejší obraz.

 

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=_2JuZ4WJu7E

Trochu optimizmu na záver - diamanty, striebro a zlato budú mať vždy svoju hodnotu, preto  by mali byť tieto komodity základom tvorby Vašej rezervy na nepredvídateľné udalosti, obdobie dôchodku a pod.

Ak teda rozmýšľate, kde začať, kontaktujte ma a preberieme spolu možnosti, ktoré by boli pre Vás vhodné.

Ak sa Vám príspevok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

266 MS 1 Kaskady 11062010 (5) - kópia - kópia

Kto Vám radí

Dobrý deň, volám sa Daniela Skácelová a pomáham ľuďom zorientovať sa vo svete diamantov a drahých kovov, riešiť ochranu ich peňazí a zabezpečenia rodiny.

Poskytujem poradenstvo a predaj  drahých kovov a mincí.

Viac sa dozviete na stránke O mne.

 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

Čo by ste mali vedieť, ak  rozmýšľate nad tým, ako ochrániť svoje peniaze.

Kontaktný formulár

REFERENCIE

Dobrý deň, pani Daniela.

Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za radu pri obstarávaní šperku. Veľmi ste mi pomohli.

    Prajem Vám všetko dobré.

                  S pozdravom

                                   Gabriel H.

 

Vďaka informáciám p. Skácelovej som získal lepší prehľad a ľahšie sa mi rozhodovalo o tom, ako naložím so svojimi úsporami.

Milan B.

Viac TU

Zaujímavé články z blogu

Poznáte dôvody, prečo je vhodné uvažovať nad kúpou diamantu? Máte otázky, na ktoré ešte nemáte odpoveď a potrebujete viac informácií? Chcete objaviť tajomstvá a krásu diamantu? Viete, ktoré otázky klientov najviac zaujímajú?

Získajte  ZDARMA e-Book 

"Diamantová abeceda" a dozviete sa viac.