Čo potrebujete vedieť, ak uvažujete o kúpe diamantu? Aké sú  dôvody na ich vlastnenie? Dokážu diamanty uchovať hodnotu Vašich peňazí?

To sa dozviete ZDARMA v úvodnom e-Booku 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

 

 

obr.platina

Platina

patrí spolu s paládiom k vzácnym drahým kovom, ktorých množstvo v prírode je obmedzené. Má zaujímavé chemické a fyzikálne vlastnosti. Je jedným z prvkov periodickej sústavy, ťažšia je ako železo, zároveň je to poddajný a dobre kujný kov. Platina patrí k prvkom s najvyššou hustotou a vynikajúcou odolnosťou voči korózii a opotrebovaniu. Má pomerne dobrú tepelnú a elektrickú vodivosť. Hovorí sa jej aj malé  striebro pre striebristo bielu farbu. Názov platina pochádza zo zdrobneliny španielskeho názvu striebra - plata.

Pre svoje vlastnosti sa využíva v chemickom, farmaceutickom,  sklárskom, hutníckom i automobilovom priemysle, ale aj na výrobu hudobných, stomatologických, chirurgických a elektromagnetických nástrojov, v medicíne v boji proti rakovine pri  chemoterapii. Môžme ho nájsť i v šperkárstve, kde sa používa skôr na   úpravu menej ušľachtilých kovov.                                  

Platinové kryštály (Wikipedia)   

Platina patrí k najdrahším a najvzácnejším kovom. Svoje miesto si našla aj medzi komoditami, ktoré sa  využívajú na investičné účely s cieľom bezpečne uchovať hodnotu kapitálu. Môže byť vo forme:

  • platinových odliatkov (tehličiek) v rýdzosti 999/1000 alebo 999,5/1000. Sú označené (podobne ako zlato a striebro) puncom - značkou rafinérie, číslom a hmotnosťou. Zabalené sú v priehľadnom plastovom obale s certifikátom, pokiaľ ide o razené odliatkyLiate odliatky (ingoty) majú priložený papierový certifikát.
  • platinových mincí, ktoré sú pre náročné spracovanie vzácnejšie než zlaté alebo strieborné mince.

                                                                                                

               

V prípade záujmu o viac informácií o možnostiach  nákupu platiny čítajte TU. Prípadne vyplňte Kontaktný formulár a uveďte, čo Vás zaujíma. Ozvem sa Vám.

266 MS 1 Kaskady 11062010 (5) - kópia - kópia

Kto Vám radí

Dobrý deň, volám sa Daniela Skácelová a pomáham ľuďom zorientovať sa vo svete diamantov a drahých kovov, riešiť ochranu ich peňazí a zabezpečenia rodiny.

Poskytujem poradenstvo a predaj  drahých kovov a mincí.

Viac sa dozviete na stránke O mne.

 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

Čo by ste mali vedieť, ak  rozmýšľate nad tým, ako ochrániť svoje peniaze.

Kontaktný formulár

REFERENCIE

Dobrý deň, pani Daniela.

Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za radu pri obstarávaní šperku. Veľmi ste mi pomohli.

    Prajem Vám všetko dobré.

                  S pozdravom

                                   Gabriel H.

 

Vďaka informáciám p. Skácelovej som získal lepší prehľad a ľahšie sa mi rozhodovalo o tom, ako naložím so svojimi úsporami.

Milan B.

Viac TU

Zaujímavé články z blogu

Poznáte dôvody, prečo je vhodné uvažovať nad kúpou diamantu? Máte otázky, na ktoré ešte nemáte odpoveď a potrebujete viac informácií? Chcete objaviť tajomstvá a krásu diamantu? Viete, ktoré otázky klientov najviac zaujímajú?

Získajte  ZDARMA e-Book 

"Diamantová abeceda" a dozviete sa viac.