Čo potrebujete vedieť, ak uvažujete o kúpe diamantu? Aké sú  dôvody na ich vlastnenie? Dokážu diamanty uchovať hodnotu Vašich peňazí?

To sa dozviete ZDARMA v úvodnom e-Booku 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

 

 

obr.paládium

Paládium 

patrí k najvzácnejším kovom, ktorý sa stal drahším než platina. Až 40% paládia (a 75% platiny) sa ťaží v Južnej Afrike a ďalších 44% paládia pochádza z ruských baní.

Je to  kov  striebristo bielej farby podobne ako platina a má najmenšiu hustotu z kovov platinovej skupiny. Je mäkký a ťažný s najnižšou teplotou topenia a nízkou toxicitou.

Používa sa v priemysle - najmä automobilovom do katalyzátorov, v elektronike pri výrobe viacvrstvových keramických kondenzátorov a pokovovanie elektronických súčiastok, v zubnom lekárstve, pri výrobe fotografií...

V šperkárstve sa používa tento drahý kov aj ako alternatíva platiny pri výrobe bieleho zlata. Aj plniace perá so zlatým hrotom majú niekedy špičku potiahnutú paládiom.

Paládium je zároveň spolu so zlatom, striebrom a platinou aj investičným kovom, avšak obchoduje sa s ním predovšetkým na amerických trhoch.

Môže byť vo forme:

  • zliatkov a  prútov v rýdzosti 999/1000 alebo 999,5/1000, s označením výrobcu - puncom, hmotnosti a číslom. Balené sú v ochrannej priesvitnej fólii.
  • platinové mince, najmä kanadské Maple Leaf  a čínske Panda, ktoré sú dostupné.

Likvidita týchto mincí je zložitejšia, lebo trh s paládiom je menší i spread (rozpätie ceny medzi nákupom a predajom) je väčší.

25_rubles_palladium_1989_Ivan_III

 "25 rubles palladium 1989 Ivan III" by Банк СССР . Licensed under Public   Domain via Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/

1 unca paládia zabalená v ochrannej fólii

Chcete sa dozvedieť o možnostiach nákupu paládia? Viac sa dozviete TU. Prípadne vyplňte Kontaktný formulár a ozvem sa Vám.

266 MS 1 Kaskady 11062010 (5) - kópia - kópia

Kto Vám radí

Dobrý deň, volám sa Daniela Skácelová a pomáham ľuďom zorientovať sa vo svete diamantov a drahých kovov, riešiť ochranu ich peňazí a zabezpečenia rodiny.

Poskytujem poradenstvo a predaj  drahých kovov a mincí.

Viac sa dozviete na stránke O mne.

 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

Čo by ste mali vedieť, ak  rozmýšľate nad tým, ako ochrániť svoje peniaze.

Kontaktný formulár

REFERENCIE

Dobrý deň, pani Daniela.

Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za radu pri obstarávaní šperku. Veľmi ste mi pomohli.

    Prajem Vám všetko dobré.

                  S pozdravom

                                   Gabriel H.

 

Vďaka informáciám p. Skácelovej som získal lepší prehľad a ľahšie sa mi rozhodovalo o tom, ako naložím so svojimi úsporami.

Milan B.

Viac TU

Zaujímavé články z blogu

Poznáte dôvody, prečo je vhodné uvažovať nad kúpou diamantu? Máte otázky, na ktoré ešte nemáte odpoveď a potrebujete viac informácií? Chcete objaviť tajomstvá a krásu diamantu? Viete, ktoré otázky klientov najviac zaujímajú?

Získajte  ZDARMA e-Book 

"Diamantová abeceda" a dozviete sa viac.