Čo potrebujete vedieť, ak uvažujete o kúpe diamantu? Aké sú  dôvody na ich vlastnenie? Dokážu diamanty uchovať hodnotu Vašich peňazí?

To sa dozviete ZDARMA v úvodnom e-Booku 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

 

 

Je lepšie vlastniť peniaze v hotovosti alebo sa poistiť diamantami, striebrom a zlatom?

Ak by ste mali trezor, ktorý môžete otvoriť až o 10 rokov, vložili by ste doň radšej hotovosť (v eurách, dolároch, librách....) alebo radšej  zlato, striebro, prípadne diamanty? Prečo Vám kladiem takúto otázku? Už história nám ukazuje, ako sa menila hodnota, respektíve kúpyschopnosť peňazí.  Aká bude situácia o 10-20-50 rokov?

Väčšinou sa uvádza porovnanie peňazí a zlata. Zabúda sa na striebro a diamanty.

Ako príklad uvediem príbeh dvoch starých rodičov z roku 1960, ktorí sa rozhodli zanechať svojim potomkom nejaký majetok. Jeden sa rozhodol pre doláre, druhý zvolil trvalejšiu hodnotu a kúpil diamant. Obaja sa rozhodli pre čiastku 2700$.

Jeden z nich túto čiastku v papierových dolároch "uložil do truhličky" a zakopal na pozemku. Druhý za tú istú čiastku kúpil 1 karátový diamant najlepších parametrov - IF/D. Tiež ho  dobre uložil. Samozrejme svojich potomkov informovali, kde "majú hľadať" v prípade núdze.:-).

Ak by sa dnes, po 55 rokoch potomkovia rozhodli odhaliť tajomstvo skrýše svojich starých rodičov, neboli by rovnako spokojní. Jeden by totiž našiel 2700$, druhý by našiel 1 karátový diamant D/IF, ktorého cena sa dnes pohybuje okolo 29 650$  (z aktuálneho prehľadu historického vývoja cien diamantov podľa Antwerp World Diamond Trade Center). 

Myslím si, že to nepotrebuje väčší  komentár, lebo je zrejmé, že diamanty sa dlhodobo zhodnocujú a pokiaľ sa na ne pozeráme ako na uchovávateľa hodnoty majetku do nich vloženého, môžeme byť spokojní.

V nasledujúcom videu si pozrite, ako sa chová ďalšia hmatateľná komodita - zlato.

Dal Vám tento článok a video dôvod na zamyslenie?

Ak áno a potrebujete viac informácií o diamantoch, či možnostiach zaujímavého  spôsobu investovania do striebra a zlata, vyplňte Kontaktný formulár a napíšte svoje otázky alebo požiadavky. Ozvem sa Vám.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho a dajte o ňom vedieť i priateľom a známym.

266 MS 1 Kaskady 11062010 (5) - kópia - kópia

Kto Vám radí

Dobrý deň, volám sa Daniela Skácelová a pomáham ľuďom zorientovať sa vo svete diamantov a drahých kovov, riešiť ochranu ich peňazí a zabezpečenia rodiny.

Poskytujem poradenstvo a predaj  drahých kovov a mincí.

Viac sa dozviete na stránke O mne.

 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

Čo by ste mali vedieť, ak  rozmýšľate nad tým, ako ochrániť svoje peniaze.

Kontaktný formulár

REFERENCIE

Dobrý deň, pani Daniela.

Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za radu pri obstarávaní šperku. Veľmi ste mi pomohli.

    Prajem Vám všetko dobré.

                  S pozdravom

                                   Gabriel H.

 

Vďaka informáciám p. Skácelovej som získal lepší prehľad a ľahšie sa mi rozhodovalo o tom, ako naložím so svojimi úsporami.

Milan B.

Viac TU

Zaujímavé články z blogu

Poznáte dôvody, prečo je vhodné uvažovať nad kúpou diamantu? Máte otázky, na ktoré ešte nemáte odpoveď a potrebujete viac informácií? Chcete objaviť tajomstvá a krásu diamantu? Viete, ktoré otázky klientov najviac zaujímajú?

Získajte  ZDARMA e-Book 

"Diamantová abeceda" a dozviete sa viac.