Čo potrebujete vedieť, ak uvažujete o kúpe diamantu? Aké sú  dôvody na ich vlastnenie? Dokážu diamanty uchovať hodnotu Vašich peňazí?

To sa dozviete ZDARMA v úvodnom e-Booku 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

 

 

Investičný diamant by mal spĺňať určité kritériá. Spravidla ide o diamant od 1 karátu  vyššie a vo farbe od D-H, v čistote od IF- VS2.  Takýto diamant nám dokáže uchovať hodnotu peňazí doň vložených a  pokrýva  minimálne ročnú mieru inflácie. Diamanty s najlepšími parametrami (napr. D/IF, D/VVS1) však dosahujú vyššie zhodnotenia.

Keďže diamant je  konzervatívny investičný nástroj, odporúčaná doba držania diamantu je v strednodobom až dlhodobom horizonte. Minimálne však 10 rokov a viac. Čím je doba držania diamantu dlhšia, tým je predpoklad jeho vyššieho zhodnotenia .

Na diamant je vhodné pozerať sa najmä ako na uchovávateľa hodnoty a rezervu na “horšie časy”. 

Kto radšej využíva “adrenalínový” spôsob investovania a rýchlejší spôsob “otáčania peňazí” a tvorby zisku, pre toho  diamant nie je vhodný.

Koľko peňazí je vhodné uložiť do diamantov?

Diamanty odporúčam na doplnenie investičného portfólia. Hovorí sa, že na diamanty treba dozrieť a pochopiť ich. Sú vhodné pre tých, ktorí oceňujú vysokú mieru bezpečia svojich peňazí.

Ľudia z vyspelých európskych krajín vkladajú do diamantov od 5 do 10% voľných finanačných prostriedkov. Priemer EÚ je 7%, v USA a Kanade až do 15%.

Zdôrazňujem, že pokiaľ uvažujete o diamantoch, mali by tvoriť časť Vášho portfólia a vložiť do nich len tie peniaze, ktoré nebudete potrebovať a nechcete využívať pár rokov na nič iné.

Ako sa zhodnocovali diamanty v minulosti?

Ak  sa pozrieme na vývoj cien diamantov z dlhodobého hľadiska - v horizonte rokov 1960-2015, vidíme priemerný ročný nárast  14,47% (ceny sú v USD). Je to však veľmi všeobecné hodnotenie, pretože v tom sú započítané všetky kategórie diamantov.

Tabuľka vývoja cien diamantov od roku 1960 - 2015 graf Historické diamant ceny

Vysvetlenie:

Na vývoji cien diamantov mali vplyv rôzne udalosti vo svete. Od vojny vo Vietname v r. 1963 až do r. 2000 bol vývoj pozvoľna rastúci. Veľký skok nastal  v nasledujúcich v rokoch, najmä v r. 2011 išla cena diamantov výrazne hore. Nasledujúce roky zaznamenali istú stagnáciu, niektoré kategórie dokonca i pokles, avšak z dlhodobého hľadiska je to zanedbateľná vec, čo ukazuje i graf.  Cena  1 ct/D/IF/3EX narástla z 2700 USD (1960) až na 29 650 USD (2015). Zdroj www.ajediam.com


 

Keďže cenu diamantu ovplyvňuje viac faktorov, je vhodné poznať vývoj ceny diamantu konkrétnej veľkosti a kategórie a podľa toho si vytvoriť obraz. Treba mať na zreteli i ten fakt, že diamanty sa obchodujú v USD, takže i kurzové záležitosti môžu hrať vo Váš prospech. Môžete sa totiž rozhodnúť, či si zvolíte cenu v USD alebo v eurách podľa toho, čo bude pre Vás pri nákupe výhodnejšie.

Aká je garancia bezpečnosti zakúpených diamantov?

Nami dodávané diamanty majú certifikáty jedného z  troch najuznávanejších gemologických laboratórií - IGI, GIA. HRD, ktorých certifikáty sú uznávané po celom svete.

 

Ak uvažujete o kúpe diamantu, navrhujem Vám bezplatnú konzultáciu.

Zanechajte svoj kontakt a uveďte svoje požiadavky  do Kontaktného formulára (čo očakávate od investície, predpokladanú sumu investície a pod.). Ozvem sa Vám a doladíme ďalšie kroky.

P. S.

Neodchádzajte naprázdno a získajte zdarma e-Book "Diamantová abeceda" alebo "13 dôvodov, prečo vlastniť diamant". Nájdete v nich odpovede na niektoré Vaše otázky.

266 MS 1 Kaskady 11062010 (5) - kópia - kópia

Kto Vám radí

Dobrý deň, volám sa Daniela Skácelová a pomáham ľuďom zorientovať sa vo svete diamantov a drahých kovov, riešiť ochranu ich peňazí a zabezpečenia rodiny.

Poskytujem poradenstvo a predaj  drahých kovov a mincí.

Viac sa dozviete na stránke O mne.

 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

Čo by ste mali vedieť, ak  rozmýšľate nad tým, ako ochrániť svoje peniaze.

Kontaktný formulár

REFERENCIE

Dobrý deň, pani Daniela.

Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za radu pri obstarávaní šperku. Veľmi ste mi pomohli.

    Prajem Vám všetko dobré.

                  S pozdravom

                                   Gabriel H.

 

Vďaka informáciám p. Skácelovej som získal lepší prehľad a ľahšie sa mi rozhodovalo o tom, ako naložím so svojimi úsporami.

Milan B.

Viac TU

Zaujímavé články z blogu

Poznáte dôvody, prečo je vhodné uvažovať nad kúpou diamantu? Máte otázky, na ktoré ešte nemáte odpoveď a potrebujete viac informácií? Chcete objaviť tajomstvá a krásu diamantu? Viete, ktoré otázky klientov najviac zaujímajú?

Získajte  ZDARMA e-Book 

"Diamantová abeceda" a dozviete sa viac.