Čo potrebujete vedieť, ak uvažujete o kúpe diamantu? Aké sú  dôvody na ich vlastnenie? Dokážu diamanty uchovať hodnotu Vašich peňazí?

To sa dozviete ZDARMA v úvodnom e-Booku 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

 

 

Čo majú spoločné Peter Carl Fabergé a Veľká noc?

Čo majú spoločné Peter Carl Fabergé a Veľká noc?

Sú to veľkonočné vajíčka. Keďže sa blíži Veľká noc, rozhodla som sa s Vami podeliť o zaujímavé informácie zo života  známeho ruského klenotníka Peter Carl Fabergé Preslávil sa práve výrobou veľkonočných kraslíc.  

Peter Carl Fabergé pochádzal z klenotníckej rodiny, ktorej tradíciu založil jeho otec Gustav, otvorením šperkárskej spoločnosti  v  roku 1842 v Petrohrade. Rodina Fabergé a ich spolupracovníci vyrábali zlatnícke a umelecké predmety pre európsku šľachtu.

Firmu prevzal do svojich rúk mladý Peter Carl v roku 1872, keď mal iba 26 rokov a vrátil sa zo štúdií v Drážďanoch a Frankfurte. Bol natoľko zručný, že jeho práce upútali pozornosť cára  Alexandra III. a stal sa dvorným klenotníkom cárskej rodiny.

Čoskoro sa preslávil po celej Európe. Mnoho príbuzných z cárskej rodiny, ktorí žili napr. v Dánsku, Bulharsku, Grécku mali od neho nejaký darček v podobe šperku.

Jeho umenie, zručnosť a šikovnosť ho preslávili natoľko, že v roku 1900 získal v Paríži titul "majstra Cechu klenotníkov Paríža".

 

Najviac sa však  preslávil výrobou unikátnych veľkonočných vajíčok, ktoré boli vyrobené z drahých kovov a drahých kameňov.

Prvé  vajíčko vyrobil v roku 1885 na objednávku cára Alexandra III. , ktorý ho dal vyrobiť ako veľkonočné prekvapenie pre svoju ženu Máriu Fjodorovnu.

Veľkonočné vajíčko sa manželke zapáčilo natoľko, že Fabergé dostal objednávku na výrobu vajíčka každý rok. Jedinou podmienkou bolo, aby bolo originálne a obsahovalo prekvapenie. Túto tradíciu zachoval aj budúci panovník Nikolaj II.

Peter Carl Fabergé vytvoril aj metódu gilošovania ( giloš je jemná čiarová dekoratívna rytina na kovovej platni), ktorá sa používa dodnes napr. na úpravu strieborných šperkov.

Fabergé za svoju prácu získal niekoľko významných ocení. Jeho  43 veľkonočných vajíčok a ďalších umeleckých výrobkov je uložených v múzeách a súkromných zbierkach po celom svete. Presné číslo veľkonočných vajíčok nie je známe a takisto nie sú známi všetci  ich vlastníci.

Ukážka Fabergého veľkonočných vajíčok 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Wikipédia, http://www.tatler.com, A.de G.Fibg, Pinterest

Pozrite si  video o zaujímavých a krásnych  veľkonočných vajíčkach, ktoré sú vystavované v Petrohrade v Múzeu Fabergé.

Zdroj:  www.youtube.com 

266 MS 1 Kaskady 11062010 (5) - kópia - kópia

Kto Vám radí

Dobrý deň, volám sa Daniela Skácelová a pomáham ľuďom zorientovať sa vo svete diamantov a drahých kovov, riešiť ochranu ich peňazí a zabezpečenia rodiny.

Poskytujem poradenstvo a predaj  drahých kovov a mincí.

Viac sa dozviete na stránke O mne.

 

"13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT"

Čo by ste mali vedieť, ak  rozmýšľate nad tým, ako ochrániť svoje peniaze.

Kontaktný formulár

REFERENCIE

Dobrý deň, pani Daniela.

Chcem sa Vám ešte raz veľmi pekne poďakovať za radu pri obstarávaní šperku. Veľmi ste mi pomohli.

    Prajem Vám všetko dobré.

                  S pozdravom

                                   Gabriel H.

 

Vďaka informáciám p. Skácelovej som získal lepší prehľad a ľahšie sa mi rozhodovalo o tom, ako naložím so svojimi úsporami.

Milan B.

Viac TU

Zaujímavé články z blogu

Poznáte dôvody, prečo je vhodné uvažovať nad kúpou diamantu? Máte otázky, na ktoré ešte nemáte odpoveď a potrebujete viac informácií? Chcete objaviť tajomstvá a krásu diamantu? Viete, ktoré otázky klientov najviac zaujímajú?

Získajte  ZDARMA e-Book 

"Diamantová abeceda" a dozviete sa viac.